Hakkımızda

SMS Savunma Sanayi 1991 yılında İzmir’de kurulmuştur. Halen İzmir A.O.S.B’de 5000 m2 kapalı alanda faaliyet sürdürmektedir.

SMS Savunma Sanayi sahip olduğu bilgi birikimi ve güçlü kadrosu ile başta savunma sanayi olmak üzere farklı sektörler için mekanik parça ve alt sistem üretimi yapmaktadır. Tasarım, mühendislik, üretim ve test aşamalarından oluşan süreçler, ISO 9001 : 2015 gereklerine göre kayıt altında tutulmakta ve toplam kalite anlayışı çerçevesinde yönetilmektedir.

SMS, kurulduğu tarihten bu yana ülkemiz savunma sanayisinin dışa bağımlılığının azalması ve kara sistemlerinin ihtiyacı olan yerli ve milli imkanlarla üretilen parça ve alt sistemlerin artırılması amacıyla paydaşları ve çözüm ortaklarıyla yoğun bir çaba içerisindedir.

Misyonumuz:
Ülkemiz savunma sanayisinin dışa bağımlılıktan kurtulmasına yönelik çalışmalar yaparak günümüz teknolojilerini kullanarak kara araçları için her türlü sistem, alt sistem ve yedek parçayı en modern üretim teknikleriyle askeri standartlara uygun olarak üreterek istenilen yer ve zamanda kullanıma sunmaktır.

Vizyonumuz:
Savunma sanayii projelerinde yer alan, anahtar teslim sistem / alt sistem tasarım ve üretimi gerçekleştiren, yerli ve yabancı savunma sanayinin önde gelen kuruluşlarından biri olmaktır.

Tanıtım Filmi